۰۲۱-۴۴۹۷۲۶۲۰ - ۰۲۱-۴۴۹۷۸۶۳۶ info@novinsampling.com

تبلیغات در نقطه فروش چیست؟

تبلیغات در نقطه فروش

تبلیغات دانستنیها

تبلیغات در نقطه فروش چیست؟

تبلیغات در نقطه فروش چیست؟ شاید امروزه یک نوع شیوه تبلیغات به نام تبلیغات در نقطه فروش به گوشتان رسیده است، باید بدانید که این نوع شیوه ای از تبلیغات است که باعث افزایش رو به رشد فروش خواهد شد و تاثیر بسزایی را بر روی نقطه اصلی فروش خواهد گذاشت.

در این مقاله ما می خواهیم شما را با رویکرد تبلیغات در نقطه خرید بیشتر آشنا کنیم. ابتدا تعریفی کوتاه از تبلیغات در نقطه خرید و فروش ارائه می شود.

متداول ترین روش بازاریابی تبلیغات در نقطه فروش با نمایش کالا است ، در حالی که سایر روش ها شامل استفاده از علائم ، رسید و فروش پیشنهادی توسط خرده فروش در POS است. این کار به راحتی انجام می گیرد و فروشندگان از این نوع تبلیغات بسیار راضی هستند.

تبلیغات در نقطه فروش چیست؟

وقتی صحبت از تبلیغات در نقطه فروش به میان می‌آید، منظور تمامی تمامی اقدامت و خدماتی که باعث می‌شود در کنار کالای فروخته شده، محصولات دیگری را نیز به مشتری بفروشید. در بیشتر اوقات تبلیغات در نقطه فروش در پای صندوق فروشگاه صورت می‌گیرد، اما تبلیغات در نقطه فروش را در پای میز مذاکره و صفحه‌های اینترنتی نیز شاهد هستیم.

در حال حاضر رایج‌ترین حالت تبلیغات در نقطه فروش را در غالبِ قرار دادن کالا در قسمت خروجی فروشگاه و نزدیک صندوق مشاهده می‌کنیم؛ اما کیوسک‌های دیجیتال، تبلیغات در رسید‌های فروش و پیشنهاد خرید کالاهای دیگر توسط فردی که در پای صندوق نشسته است را نیز می‌توان جزو تبلیغات در نقطه فروش برشمرد.

نوعی از تبلیغات که به طور مثال از بنرها و یا کاتالوگ هایی استفاده می شود برای اینکه مشتریانی که وارد مکان موردنظر می شوند با محصولات ان مکان به صورت مستقیم آشنا شوند و بتوانند انتخاب خود را بر این اساس سریعتر عملی کنند. این نوع تبلیغات بیشتر برای جذب مشتری است و به تبع ان نقطه فروش را به صورت درصدی و راندمان بالا افزایش می دهد.

تبلیغات در نقطه فروش به کلیه تلاشهایی که باعث افزایش فروش در نقطه‌ای که در هنگام خرید انجام می شود ، اشاره دارد. در درجه اول ، این امر به دور صندوق پول می چرخد (ممکن است یک نقطه خرید برای یک کالا یا به صورت تجاری بر روی یک میز جلسات یا درون یک صفحه اینترنتی انجام شود) و یکی از اصلی ترین مناطق برای تبلیغات در نقطه فروش خرده فروشیها و رستوران ها است که با این کار می توان به بهترین نحو فروش آنها را بالا برد.

بازاریابی نقطه فروش؛ راندمان بالا در زمان کم

شما در سوپر مارکت منتظر ایستاده اید و چون علاقه ای به خیره شدن به مشتری جلوی خود ندارید ، به خطی ممتد در فروشگاه  نگاه می کنید. چشمتان میله های آب نبات را دنبال می کند و آنها به شما یاداوری می کنند که کمی گرسنه اید، سپس کاتالوگی را در دست می گیرید و ان را مطالعه می کنید بنظرتان دارای مطالبی جذاب است، گوینده در فروشگاه اعلام می کند به همه افراد که آیا می خواهید یک دلار را برای کمک به موسسه خیریه کمک کنید.
و با این کار ، نام خود را بر روی پلاک قلب کوچکی که با صد قلب دیگر از اهدا کنندگان دیگر روی دیوار قرار می گیرد. سرانجام ، خرید (های) خود را تکمیل کرده و رسید خود را دریافت می کنید اما با چندین کالای اضافی که انتظار خرید آنها را نداشتید.
این کار را تبلیغات در نقطه فروش انجام می دهد که باعث می شود فروش یک فروشگاه بسیار بالا برود. البته این تنها یک مثال کوچک بود که از تبلیغات در نقطه فروش بیان می شود. این نوع تبلیغات موارد تبلیغاتی دیگر را نیز در بر می گیرد.

تبلیغات در نقطه فروش

ترغیب مشتری برای افزایش تبلیغات در نقطه فروش:

ترغیب مشتری یکی از کاربردهای تبلیغات در نقطه فروش است. باید به اهداف خود کاملا واقف باشید تا بتوانید عالی ترین نتیجه دلخواه خود را از این نوع تبلیغات بدست اورید.
مثلا می توانید کالای خود را حراج کنید و یا اینکه کالاهایی که کم تحرک تر بوده و به قولی فروش آنها کمی پایین است را در زمره مواردی قرار دهید که بر روی پیشخوان قرار می گیرند.
می توانید از کالاهای کوچک و ارزان برای تبلیغات خود استفاده کنید. تبلیغات در نقطه خرید یک اصل مهم در بین انواع تبلیغات است که کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد تا شما سود بیشتری را در هنگام فروش بدست اورید.

سمپلینگ بهترین روش تبلیغات در نقطه فروش

در بازاریابی به روش سمپلینگ نیروهای کاملا مسلط و آموزش دیده ، دارای مهارت های ارتباطی قوی ، فن بیان ، با ظاهری آراسته و شیک و با تسلط کامل نسبت به محصول و مزیت های رقابتی آن از افرادی که از یک منطقه عبور می کنند دعوت می نمایند تا از محصول به عنوان نمونه تست کنند و سپس در هنگامی که مشتری در حال تست محصول است با لحنی زیبا و دلنشین از مزیت های محصول برای مشتریان صحبت می کنند و با فن بیان قوی سعی می کنند که مشتری نسبت به خرید محصول راغب شود و فرد سمپلر با مهارت خود سعی می کند تا نام و کیفیت محصول را در حافظه مشتری برای طولانی مدت حک کند .

اگر از سمپلینگ اطلاعات کافی را ندارید مطلب سمپلینگ چیست به شما کمک می کند تا با خدمات سمپلینگ و مزایای آن آشنا شوید.

برخی از محصولات که امکان تست نمونه آزمایشی ندارند مانند لوازم صوتی و تصویری ، لوازم دیجیتال ، لوازم خانگی ، فرد سمپلر با ارائه بروشور و کاتالوگ محصول اقدام به ترغیب مشتری می نماید که نام دیگر آن پروموشن است .

شرکت نوین سمپلینگ نتیجه گرد هم آمدن گروهی متخصص و حرفه ای است که با تجربه ۱۰ ساله در زمینه خدمات سمپلینگ ، پروموشن ، ایونت ، مرچندایزینگ یا چیدمان کالا ، رودشو ، تاون استورم ، برندینگ و مشاوره در زمینه تبلیغاتATL ، BTL و TTL و اجرای برترین کمپین های تبلیغاتی توانسته است ایده های نوینی را در سطح بین المللی به اجرا درآورد.

برچسب , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت نوین سمپلینگ برای رفاه حال بیشتر صاحبان کسب و کار و همکاران محترم اماده ارائه هرگونه مشاوره آنلاین یا تلفنی به صورت رایگان میباشد برای مشاوره با ما آماده اید؟

با ما تماس بگیرید