۰۲۱-۴۴۹۷۲۶۲۰ - ۰۲۱-۴۴۹۷۸۶۳۶ info@novinsampling.com
سمپلینگ و پروموشن نوین سمپلینگ

سمپلینگ

سمپلینگ اثربخش ترین روش تبلیغ در نقطه فروش

سمپلینگ به عنوان رسانه ای اثربخش در یک دهه گذشته شناخته شده است، مقاله های زیادی از بزرگترین اساتید علم مارکتینگ،فروش و برندینگ در خصوص میزان تاثیرگذاری تبلیغات در نقطه فروش نوشته شده است که در اصطلاح به آنها تبلیغات POP یا POS می گویند و سیاست های مختلفی جهت اجرای آنها نیز در نظر گرفته شده است که از نصب استیکر- دنگلر- وابلر-شلف تاکر- وینیل و …. گرفته تا اجرای پروژه های سمپلینگ و پروموشن و با توجه به تحقیقات بازار صورت گرفته به این نتیجه رسیده اند که موثرترین روش اجرای سمپلینگ در نقطه فروش یا اجرای پروموشن در نقطه فروش می باشد.

سمپلینگ چیست ؟

کلمه سمپلینگ از لحاظ لغوی مزه کردن یا نمونه گیری معنی می دهد و در اصطلاح مارکتینگ و بازاریابی یک استراتژی تبلیغاتی می باشد که برای اهداف مختلفی به اجرا در می آید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سمپلینگ , مقاله سمپلینگ چیست ؟ را حتما بخوانید

سمپلینگ یکی از روش های پر کاربرد و تاثیر گذار در بخش تبلیغات است که از گذشته تاکنون مورد استفاده قرار گرفته است. اجرای سمپلینگ نیز مانند تمام خدمات نسبت به گذشته تغییر کرده و شکل نوینی به خود گرفته است؛ اما اصل و کاربرد سمپلینگ همچنان مانند گذشته می باشد. اجرای خدمات سمپلینگ در ارائه محصولات قدیم و جدید به شما کمک می کند و با تاثیرگذاری عمیق بر ذهن مشتری فروش شما را به شکلی باورنکردنی بالا می برد.

برای اجرای سمپلینگ در ابتدا به نیروی سمپلر ماهری نیاز دارید که بتواند به راحتی با مشتری ارتباط برقرار کند و با فن بیان خوب و لحنی دلنشین بر تصمیم نهایی مشتری در زمینه خرید محصول تاثیر بگذارد. همچنین برای اجرای خدمات سمپلینگ باید یک نمونه ی کوچک از محصول را تهیه کنید. لازم به ذکر است که هر چه نمونه ی یاد شده مرغوب تر و با کیفیت تر باشد تاثیر گذاری بالاتری خواهد داشت.

در زمینه اجرای خدمات سمپلینگ شرکت تبلیغاتی نوین سمپلینگ با ارائه ی جدیدترین  خدمات در بخش تبلیغات می تواند در اجرای سمپلینگ به شما کمک کند. آژانس تبلیغاتی نوین سمپلینگ با متخصصین و سمپلرهای حرفه ای خود در زمینه ی سمپلینگ همواره و در اسرع وقت آماده ی همکاری ست. نوین سمپلینگ با سابقه ی طولانی و درخشان خود در زمینه ی تبلیغات و اجرای سمپلینگ راهکاری مطمئن برای ارتقای سهم شما از بازار اقتصاد می باشد.

جایگاه سمپل و سمپلینگ در میان دیگر رسانه های تبلیغاتی

معمولا کارشناسان تبلیغاتی نظرهای مختلفی در خصوص اثر بخش ترین رسانه های تبلیغاتی دارند و به گفته بسیاری از مدیر برندها و مدیر مارکتینگ ها در چند سال گذشته قدرت و اثربخشی در افزایش فروش در تبلیغات BTL بسیار بالاتر از تبلیغات ATL رفته است و موفق ترین پروژه ها و کمپین ها مربوط به BTL بوده است  و بیشتر برندها به سمت و سوی ترید مارکتینگ و اجرای پروژه های BTL در حرکت هستند.

تبلیغات BTL هزینه های کمتر و اثربخشی بسیار بیشتری نسبت به تبلیغات ATL در چند سال گذشته داشته است و میشه گفت یکی از بهترین روش ها برای خروج از بحران بسیاری از شرکت ها هستند که در این میان ما اجرای پروژه های سمپلینگ – پروموشن – مرچندایزینگ – ایونت – رودشو – تحقیقات بازار و دیجیتال مارکتینگ را برگزیده ایم.

اما به هر حال نمیشود از گستردگی و قدرت تبلیغات ATL چشم پوشی کرد مخصوصا زمانی که شرکتها در مرحله برندینگ هستند یا به دنبال افزایش اعتبار و قدرت برند خود می باشند اما برای شرکتهایی که به دنبال تاثیر گذاری در افزایش فروش هستند و یا به دنبال افزایش سهم از بازار،افزایش مخاطبان و افزایش سهم از شلف هستند روشهای تبلیغاتی BTL پیشنهاد داده می شود.

گسترش قدرت پروژه های سمپلینگ  و پروموشن

برای گسترش قدرت پروژه های سمپلینگ و پروموشن می توانیم از روش های ترکیبی در پروژه ها استفاده نماییم به این معنی که ایده ای خلاقانه و جذاب را خلق نماییم که قابلیت گسترش و انتشار داشته باشد و در زمان اجرای پروژه سمپلینگ آن ایده را همزمان به فیلدهای در نظر گرفته شده ربط دهیم و با انتشار آن در شبکه های مجازی و دنیای دیجیتال مارکتینگ از آن به نحو احسن استفاده نماییم.

از این طریق علاوه بر اجرای یک پروژه BTL می توانیم گستردگی انتشار آن را هم به تبلیغات ATL برسانیم ولی با این تفاوت که کاری اثربخش با بودجه ای بسیار مطلوب را انجام داده ایم.

یا هر صنف دیگر نوعی ارتباطی موثر و مثبت با مخاطب برقرار می نمایند که دو حالت اتفاق می افتد:

۱- برخی از مخاطبان به صورت لحظه ای بر اساس نوع محصولی که تست کرده اند تصمیم گیری برای خرید انجام می دهند.
۲- برخی دیگر نمونه محصول را اگر قابلیت استفاده در منزل داشته باشد با خودشان میبرند و در صورت رضایت در زمان خرید بعدی حتما محصول تست شده را در اولویت خریدهای خود قرار می دهند.

در اصل در پروژه ها گاهی ارائه سمپل در همان لحظه تاثیرات خود را نشان می دهد و گاهی نیازمند این است که برخی از مخاطبان که مشتری های وفادار برندهای دیگر هستند زمان دهیم تا از محصول مورد نظر تست نمایند و سر فرصت و در خریدهای بعدی تصمیم گیری برای خرید را انجام دهند.

سمپلینگ در ایران

اجرای پروژه های سمپلینگ و پروموشن در ایران از سال ۸۳ شروع شد که با گذشت زمان این روش تبلیغاتی به یکی از محبوب ترین شیوه های تبلیغاتی تبدیل گشت و همینطور به روند رو به رشد خود ادامه می دهد و در مقیاس جهانی تفاوت هایی در نوع کاری نیروها دارد و آن هم این است که در ایران اکثر نیروهای سمپلینگ در شرکتهای مختلف نگاهی پروژه ای به این کار دارند ولی در بسیاری از کشورهای دیگر این فعالیت به عنوان یک شغل رسمی و ثابت و پرطرفدار می باشد.

برای توسعه و گسترش کسب و کارتان و ایجاد ارتباطی اثربخش و مثبت با مصرف کننده و افزایش تعداد مشتری های وفادارتان مطمئن باشید سمپلینگ قسمت مهمی از مارکتینگ پلن شما خواهد بود.

نوین سمپلینگ و سمپلر های حرفه ای

برای آنکه بتوانید یک تصویر ملموس و یک تجربه به یاد ماندنی در ذهن مشتری نسبت به محصول خود باقی بگذارید، در ابتدا لازم است با مشتری ارتباط برقرار کنید پس در نتیجه شما به یک سمپلر حرفه ای نیاز دارید تا بتواند با فن بیان بالای خود با مشتری ارتباط برقرار کند و سپس با لحنی دلنشین مشتری را به تست کوچکی از محصول دعوت نماید حال لازم است کیفیت محصول به دست مشتری بررسی شود بنابراین در مرحله ی دوم از اجرای سمپلینگ کیفیت محصول مد نظر است؛ در نتیجه در این مرحله هر چه کیفیت محصول بهتر باشد درجه ی رضایتمندی مشتری بالاتر می رود و تصویر دلچسبی از محصول در ذهن او شکل می گیرد که این امر مشتری را به خرید مداوم محصول ترغیب می کند.

شرکت نوین سمپلینگ همواره با کادر مجرب خود در زمینه ی اجرای خدمات سمپلینگ می تواند در تبلیغ محصولات و خدماتتان به شما کمک کند. آژانس تبلیغاتی نوین سمپلینگ سمپلر های خود را در زمینه های مختلف ارتباط با مشتری، فن بیان، زبان بدن و… آموزش داده است. سمپلرهای حرفه ای نوین سمپلینگ با ظاهری آراسته و قدرت بیان بالا می توانند به شما در زمینه ی تبلیغات محصولات و خدمات به روش سمپلینگ کمک کنند.

سمپلینگ

ما سمپلینگ را به صورت تخصصی  و در حد بالاترین کیفیت به اجرا در می آوریم  و با بیش از ۳۰۰۰ نفر نیروی سمپلر بومی در سراسر ایران در تمامی شهرهای :  تهران، کرج(البرز)، اصفهان، شیراز، مشهد، قزوین، اردبیل، تبریز، کیش،  بندرعباس، مازندران، رشت، قم، کاشان، یزد، اهواز، گیلان و ….  آمادگی اجرای بزرگترین و اثر بخش ترین پروژه های سمپلینگ را اعلام می داریم.

نوین سمپلینگ

سمپل بازه ای بسیار گسترده را دارا می باشد و محدود به یک صنف خاص نمی شود، برای یک نوشیدنی طعم و مزه است،برای یک عطر بو و رایحه است،برای یک اسباب بازی احساس آن است،برای یک کالای آرایشی و بهداشتی تجربه واقعی کوچک شده محصول است.

در پروژه های سمپلینگ مواد غذایی مخاطبان طعم واقعی محصولات شما را از طریق نمونه محصول رایگان ارائه شده تجربه می کنند و این بدان معنی است که ما به حقوق مشتری مداری احترام گذاشته ایم و با ارائه سمپل یا نمونه محصول برای انتخاب مصرف کننده ارزش و احترام قائل شده ایم که پس از ارزیابی طعم واقعی محصول تصمیم به خرید بگیرد.

سمپلینگ

 پروژه های سمپلینگ شرکت های آرایشی و بهداشتی باعث می شود مصرف کننده تجربه استفاده از نمونه کوچک شده محصولات را کسب نماید و برند شما به راحتی وارد خانه های مردم می شود.

ساشه های شامپو،لوسیون،آرایش پاک کن،لاک پاک کن و … برخی از این موارد هستند که مخاطبین بعد از استفاده از آنها در منزل به سمت و سوی محصولات شما روی می آورند و آگاهی از برند شما به صورت روز افزون در ذهن ها افزایش می یابد.

ما پروژه های سمپلینگ را فقط ارائه نمونه محصول رایگان نمیدانیم،از نظر ما سمپلینگ فعالیتی تخصصی و بسیار حساس است که اجرای با کیفیت آن می تواند قدرت برند شما را در ذهن مصرف کننده زیاد کند و مشتری هایی وفادار برای شما خلق کند و عدم کیفیت اجرای آن می تواند آسیب هایی جدی به برند شما وارد نماید.

از نظر شرکت نوین سمپلینگ با کیفیت ترین پروژه های سمپلینگ به همراه ایجاد ارتباطی موثر و به یاد ماندنی در ذهن مصرف کننده می باشد که در آن ارتباط موثر سمپلر با مصرف کننده در مدت زمان کوتاهی شکل بگیرد ولی تاثیری به یاد ماندنی در ذهن مصرف کننده داشته باشد.

مزایای سمپلینگ

 • تقویت تصویر برند در ذهن مشتری و افزایش فروش
 • تقویت ارزش محصول نزد مصرف کننده
 • معرفی محصولات و جذب مشتریان جدید
 • جذب دوباره مشتریان از دست رفته
 • پاسخگویی به سؤالات مشتریان ناراضی و کسب رضایت آنها تا حد امکان
 • قدرت نمایی در مقابل رقبا و بازارگرمی
  راه اندازی تبلیغات کلامی در مورد محصول جدید یا برند
 • فرهنگ سازی استفاده درست از محصول
 • بومی شدن ارتباط بین مصرف کننده و تولیدکننده
 • عدم نیاز به هزینه اولیه از طرف مصرف کننده جهت تست محصول یا تجربه کاربردی آن
 • معرفی محصول در مطلوب ترین حالت (برقراری ارتباط بین ۲ انسان)
 • عدم وجود فاصله زمانی از معرفی تا استفاده
 • تأثیر آنی وقوی جهت خرید کالا
 • امکان پاسخ گویی سریع و بلافاصله به سؤالات اولیه مصرف کننده
 • آفرینش اولین و پایدارترین تأثیر در ذهن مصرف کننده
 • امکان کنترل و چک بازخورد و اطلاعات داده شده به مصرف کننده به صورت مستقیم توسط سمپلر آموزش دیده
 • امکان اصلاح شیوه استفاده نادرست محصول وبازگرداندن مشتریان ازدست رفته
سمپلینگ محصولات لابورن
سمپلینگ و پروموشن نوین سمپلینگ

نقش سمپلینگ در بازاریابی و تبلیغات

سمپلینگ سبک‌های متفاوت در هنر چیدمان محصول در محیط های خاص عمومی و فعال سازی یک محیط با استفاده کردن از عناصر مختلف با نمونه های جدید یک شرکت تولیدی جهت بدست آوردن اطلاعات مفید در ارتباط مستقیم با افراد جامعه و بدست آوردن عکس العمل های افراد اجتماع با نمونه خاص میباشد.
استفاده کردن از عناصر مختلف محیطی برای بیان مزایای مجصولات جدید جهت ایجاد اطلاعات مفید و کسب تجربه عام برای آشنایی مناسب با نمونه محصول جهت دریافت و رسیدن موسسه به برخوردهای مناسب و بهتر افراد جامعه برای استفاده از نمونه محصول بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای توسط مصرف کنندگان میباشد.
بعبارتی دیگر سمپلینگ تبلیغات با استفاده از روش ارتباط مستقیم که امروز به شکلی بسیار وسیع و مداوم توسط شرکت ها و تولیدکننده های جهانی مورد استفاده قرار می گیرد, به عنوان راه حلی کوتاه، مستقیم و بسیار تاثیر گذار شناخته شده است.
سمپلینگ یکی از تکنیک های جدید تبلیغاتی جهت فرهنگ سازی برای ترویج استفاده عموم مردم از محصول مورد نظر و افزایش محبوبیت یک نام و نشان تجاری، درجهت بهره برداری طولانی مدت درآینده ای پیش بینی شده ، همراه است وبه عبارتی ساده تر زمانی که محصول جدید و ناآشنایی به بازارعرضه می شود و یا مورد استقبال مردم قرار نمی گیرد با ارائه نمونه های کوچکتر ازاین محصول بصورت رایگان و آشنا کردن مردم با مزایای آن محصول، آنها برای خرید تشویق کرده اید.

برخی از خدمات سمپلینگ و پروموشن

 • فروش مستقیم (Direct Selling)
 • سمپلینگ (Sampling) (ترویج و توزیع نمونه محصول یا خدمات)
 • رودشو (Road Show) (نمایش کاروانی، نمایش در مسیر و …)
 • توفان در شهر (Town Storm) (پروپاگاندای شهری)
 • ترویج (Promotion) (ترویج محصولات با تخفیف جذاب!)
 • بازاریابی تخصصی (Merchandising)
 • خلق رویداد (Event creation)

تاُثیر سمپلینگ بر فروش محصولات

باید گفت که اثر سمپلینگ بر فروش را می توان به دو دوره زمانی تقسیم کرد.در طی دوره برپایی سمپلینگ اکثرا شاهد افزایش فروش محصول ( حتی گاها بیشتر از رقبا ) خواهیم بود. به گونه ای که در برخی تحقیقات به رشد ۷۰% آن نیز اشاره شده است.
در دوران پس از آن میزان افزایش فروش بستگی به نوع محصول دارد ، اما به طور کلی افزایش فروش پس از این دوران خیلی متفاوت از دوران برگزاری سمپلینگ نیست. اما نباید فراموش کرد که مهمترین مزیت غیر مستقیم سمپلینگ افزایش آگاهی مشتریان از محصول است . آنها عملا با ساخت و ماهیت محصول از نزدیک آشنا شده و یا حتی فرصت امتحان کردن آن را می یابند ؛ لذا به طور قطع این امر در بلندمدت سبب رشد محصول در نزد عام خواهد شد.

فرآیندی سیستماتیک سمپلینگ

سمپلینگ دارای فرآیندی سیستماتیک است که شامل ۶مرحله به شرح ذیل می باشد:
گام اول :آگاهی و شناخت

 •  شناخت محصول با همکاری کارفرما
 • شناخت بازار فروش با همکاری کارفرما
 • شناخت امکانات مورد نیاز
 • جمع آوری نیروی انسانی مورد نیاز

گام دوم :تدوین استراتژی و برنامه ریزی

 •  آموزش نیروی انسانی
 •  تیم سازی
 • تعیین محل های استقرار با توجه به تحقیقات بازار و بازاریابی
 •  تهیه امکانات مورد نیاز
 •  تدوین فرم های گزارش دهی و آموزش پرسنل به منظور نحوه تکمیل فرم ها
  گام سوم : اجرا
 •  هماهنگی و اخذ مجوزهای مربوطه از محلهای سمپل
 • تعیین بازرس برای هر منطقه پس از دریافت مجوز الزامی است. علت بکارگیری بازرس این است که سمپلینگ به دلیل بروز مشکلات متعدد و غیرقابل پیش بینی نباید تحت شعاع قرار گیرد.
 • تکمیل گزارشات

گام چهارم : ارزیابی

 •  جمع آوری گزارشات
 •  تهیه نمودار عملکرد تیم سمپل
 •  شناسایی نقاط قوت و ضعف

گام پنجم: بازخوردها:انتقال نتایج به واحد سفارش دهنده طرح و ثبت و ضبط تمامی مراحل سمپلینگ به منظور کسب موفقیت های بیشتر در برنامه های سمپلینگ آینده الزامی می باشد.

 • گام ششم : اخذ رضایت نامه از کارفرما یا واحد متقاضی سمپلینگ
 • آوریل 8, 2016

شرکت نوین سمپلینگ برای رفاه حال بیشتر صاحبان کسب و کار و همکاران محترم اماده ارائه هرگونه مشاوره آنلاین یا تلفنی به صورت رایگان میباشد برای مشاوره با ما آماده اید؟

با ما تماس بگیرید