۰۲۱-۴۴۹۷۲۶۲۰ - ۰۲۱-۴۴۹۷۸۶۳۶ info@novinsampling.com

پروموشن و انواع آن

پروموشن و انواع آن

تبلیغات دانستنیها

پروموشن و انواع آن

پروموشن و انواع آن : واژه پروموشن دارای معانی و مفاهیم بسیاری است این واژه در حوزه های مختلف معنی خاصی را دنبال می کند، در حوزه بازاریابی مفهوم پروموشن به عنوان ترویج و اشاعه ی یک برند است.
این عملکرد یکی از چهارجزء اصلی ترکیب بازاریابی و قانون p4 است . به طور کلی پروموشن به مجموعه ی عملیانی اطلاق می شود که با به کار بستن اقدامات و استراتژی هایی سعی در ایجاد انگیزه و اشتیاق لازم در مشتریان دارند تا از برند مورد نظر خرید کنند. لازم به ذکر است بدانید که پروموشن انواع مختلفی دارد که به عنوان روش های موثری در این زمینه به کار می رود تا میزان موفقیت برند شما را از هر لحاظ افزایش دهد.

پروموشن و انواع آن

تبلیغات:

یکی از روش های موثر در پروموشن تبلیغات است که به تولید کنندگان و صاحبان برند اجازه می دهد به شکل مستقیم برای ایجاد گفتگو و بازاریابی وارد عمل شود این فرایند شامل پیام های تبلیغاتی است که به شکل ویژه کمپین هایی در رادیو، تلویزیون، شبکه های اجتماعی و بیلبوردهای تبلیغاتی در سطح شهر همچنین وسایل نقلیه می شود. هدف استفاده از تبلیغات در پروموشن قرار دادن یک ایده خاص در ذهن مخاطبان یا فروش محصولاتی خاص است که این عملکرد از طریق یک رسانه واسطه صورت می گیرد.

فروش مستقیم:

بازاریابی یا فروش مستقیم نوع دیگری از پروموشن محسوب می شود. در این روش تولید کننده یا صاحب برند بدون واسطه از هیچ رسانه ای برای ارتباط با مشتریان کمک نخواهد گرفت .این متد شامل گفتگوی مستقیم با مشتریان بالقوه برای خرید خدمات و محصولات است.

ابزارهایی که در بازاریابی مستقیم استفاده می شود شامل تماس تلفنی یا ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی آنلاین ،ایمیل های رسمی استفاده می شود. برای نمونه می توانیم به ایمیل مارکتینگ اشاره کنیم که بوسیله تماس با مشتریان یا ارائه ی حضوری به تک تک آن ها همچنین برگزاری جلسات حضوری با مشتریان احتمالی است که به عنوان یک راهکار برای تقویت قسمت بازاریابی مستقیم به شمار می رود.

پروموشن در زمینه فروش:

نوع دیگری از پروموشن محسوب می شود که در زمینه فروش فعالیت دارد و برای پیشبرد هدف خود از ابزارهایی مانند دیجیتال مارکتینگ استفاده می کنند که روشی موثر برای ایجاد گفتگو با مشتریان در مدت زمان مشخصی برای افزایش آگاهی آن ها از برند مورد نظر و متقاعد کردن مشتریان و جذب آن ها به سمت ایده و محصولات مورد نظر برای واکنش نشان دادن یا خرید کردن در انتها میزان تقاضای مشتریان توسط تیم ارزیابی می شود.

روابط اجتماعی و آگاهی عمومی: یکی از انواع کاربردی استفاده از پروموشن اجتماعی بودن و ایجاد روابط دوستانه با افراد جامعه با هدف تبلیغ یک ایده یا محصول است. که این عمل با به کارگیری یک رسانه برای رساندن اطلاعات به مصرف کننده انجام می گیرد. هدف اصلی در این روش این است که بوسیله ی یک رسانه قابل اعتماد و معروف مانند شبکه های اجتماعی پیام های برند را به مخاطبان مورد هدف که معمولا در محدوده ی دسترسی هستند است. این نوع پرموشن برخلاف تبلیغات می تواند رایگان باشد اگر چه می توانید از اقدامات هزینه بر برای سرعت دادن به این پروسه استفاده کرد.

پروموشن و انواع آن
پروموشن و انواع آن

جالب است بدانید راه های متنوعی وجود دارد که یک بیزینس بتواند به رابطه اجتماعی مورد نظر خود با مردم جامعه برسد. از جمله راهکارها در این زمینه می توانیم به برگزاری سمینارها و رویدادها، قرار دادن محتوای مناسب در شبکه های اجتماعی، وبلاگ نویسی، اسپانسر شدن و شرکت در برنامه های تلویزیونی اشاره کند. افراد می توانند با تقبل مسئولیت اجتماعی برنامه هایی که در این راستا وجود دارند مثل برگزاری یک رویداد خیریه را در روند کاری خود قرار دهند.

پروموشن و انواع آن

تبلیغات نامحسوس:

یکی دیگر از متد هایی که در پرموشن بسیار موثر است استفاده از این روش است به این ترتیب که افراد به یک استودیو فیلم یا کارگردان مبلغی را پرداخت می کنند تا از محصول آن ها به شکل مشخص در فیلم یا سریال خود استفاده کند. لازم به ذکر است که بدانید تبلیغات نامحسوس مشابه تبلیغات و بخش هایی از پروسه اجتماعی شدن به شمار می رود. بخش مهمی از هدف این پروسه نمایش محصولات به مخاطبان با ایجاد حس واقع گرایی است.

اسپانسرینگ:

این نوع از پروموشن امکان دارد با انواع دیگر آن هم پوشانی داشته باشد، برخی از این روش ها شامل تبلیغات و افزایش آگاهی عمومی مردم می شوند.

تایید محصول، معنای این عبارت این است که صاحب برند یا تولید کننده از یک فرد مشهور تقاضا می کند که تا به وسیله یک متن نوشته شده یا ضبط شده محصول مورد نظر را تایید کند یا کاربرد آن را در یک پیام تبلیغاتی کوتاه به مخاطبان نشان دهند. اسپانسر شدن می تواند به عنوان یک حمایت مالی از یک فعالیت، رویداد؛ مسابقه یا سازمانی باشد که در ازای آن قرار دادن لوگو یا نام تجاری محصولات یا نمایش محصولات برند مورد نظر است. این عملکرد را به شکل ملموس در استادیوم های می توانید مشاهده کنید لوگوهای مختلف در استادیوم و تهیه یونیفرم و تیم ها و کفش ورزشکاران از یک برند خاص است.

باازاریابی چریکی:

استفاده از این نوع پروموشن شامل معرفی یک ایده خاص یا محصول با استفاده از یک پیام بازاریابی به شکل مستقیم است. لازم است بدانید در این نوع پروموشن هزینه های زیادی مثل تبلیغات در مقیاس گسترده صرف نمی شود. یک نکته ی مهم در ارتباط با بازاریابی چریکی وجود دارد که باید پیام مستقیم به وسیله ی یک روش نامتعارف، غیر قابل پیش بینی و خلاقانه به مخاطبان رسانده شود.

تا اینجا انواع اصلی پروموشن را برشمردیم اما اینکه شما تشخیص دهید کدام پروموشن برای کسب و کار یا بیزینس شما مناسب است شامل ملاحظات زیادی است. این موارد شامل نوع خدمات، محصولات ارائه شده، مخاطب هدف شما، میزان بودجه و همچنین مدت زمانی که قصد دارید برای رسیدن به نتیجه دلخواهتان صرف کنید، در کنار این موارد شرایط جامعه نیز از عوامل بسیار موثر است که تعیین می کند کدام روش پروموشن مناسب کار شما است.

بهتر است برای پیشبرد و تسریع کارتان از تیم متخصص نوین سمپلینگ مشاوره بگیرید.

برچسب , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت نوین سمپلینگ برای رفاه حال بیشتر صاحبان کسب و کار و همکاران محترم اماده ارائه هرگونه مشاوره آنلاین یا تلفنی به صورت رایگان میباشد برای مشاوره با ما آماده اید؟

با ما تماس بگیرید