۰۲۱-۴۴۹۷۲۶۲۰ - ۰۲۱-۴۴۹۷۸۶۳۶ info@novinsampling.com

عواملی که موجب کاهش کارایی کسب و کار و زندگی خواهد شد

سمپلینگ و پروموشن شرکت نوین سمپلینگ دانستنیها عواملی که موجب کاهش کارایی کسب و کار و زندگی خواهد شد
عوامل کاهش کارایی کسب و کار

دانستنیها

عواملی که موجب کاهش کارایی کسب و کار و زندگی خواهد شد

عوامل کاهش کارایی کسب و کار : همه ما مایل هستیم در هر روزِ زندگی خود، بیشترین کار را در کمترین زمانممکن انجام دهیم و در حقیقت بهترین میزان کارایی را در فعالیت هایمان داشته باشیم. ولی برخی رفتارها می توانند کارایی مان را تحت تأثیر منفی قرار دهند.

عوامل کاهش کارایی کسب و کار

جالب تر اینکه همین رفتارها امکان دارد از دید کارفرمایان یا مدیران به کارایی بهتر کسب و کار ختم شود. در صورتی  که در واقع به این شکل نیست. در ادامه به ۳ علت می پردازیم که به سبب کارایی بهتر در کار و زندگی، باید از آنها اجتناب کرد:

۱- انجام امور کاری در سفر

عوامل کاهش کارایی کسب و کار
عوامل کاهش کارایی کسب و کار

بسیاری از افراد امور و یا کارهای اداری خود را با خود به سفر می برند. این کار می تواند موجب کاهش کارایی و بهره وری کسب و کار و نیز لذت از تعطیلات شود. در واقع علت سفر را نباید فراموش کرد: مسافرت باعث می شود از محیط کار جدا شویم و ذهن خود را خالی نماییم.

۲- برقراری ارتباطات کاری در حین تعطیلات

برخی از افراد در تعطیلات و سفر همچنان دست از ارتباطات کاری خود بر نمی دارند. تلفن  و تماس های کاری و ایمیل های همکاران را پاسخ می دهند و به آنها پیام فرستاده و به پیام هایشان جواب می دهند. اگر شما نیز اینگونه هستید باید بدانید زمانیکه در تعطیلات به همکار خود پیام می دهید، در واقع می گویید: «من انتظار دارم الان تو مشغول کار باشی». این عمل نیز بهره وری را کاهش می دهد و باید همواره به خود و دیگران احترام گذاشت و از ارسال پیام یا برقراری تماس با سایر همکاران در زمان تعطیلات خودداری کرد.

۳- انجام چند وظیفه به طور همزمان

عوامل کاهش کارایی کسب و کار
عوامل کاهش کارایی کسب و کار

 

انجام همزمان چندین وظیفه، باعث می شود کارایی به میزان زیادی کاهش و از سوی دیگر استرس افزایش یابد. در حالی که اگر ابتدا کار اول انجام شود و سپس وظیفه بعدی شروع گردد، بهره وری افزایش پیدا می کند و در نهایت وظایف بهتر و سریعتر انجام می شوند.

برچسب , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت نوین سمپلینگ برای رفاه حال بیشتر صاحبان کسب و کار و همکاران محترم اماده ارائه هرگونه مشاوره آنلاین یا تلفنی به صورت رایگان میباشد برای مشاوره با ما آماده اید؟

با ما تماس بگیرید