۰۲۱-۴۴۹۷۲۶۲۰ - ۰۲۱-۴۴۹۷۸۶۳۶ info@novinsampling.com

سمپلینگ و پروموشن و افزایش فروش

تبلیغات دانستنیها

سمپلینگ و پروموشن و افزایش فروش

سمپلینگ و پروموشن و افزایش فروش : سمپلینگ و پروموشن دو متد برای ترغیب سازی و تشویق و در نهایت خرید محصول از جانب مشتری می باشند. با استفاده از این دو متد می توان برای شرایط افزایش مشتریان و افزایش فرایند های سود دهی به راحتی برنامه ریزی نمود. در این مقاله با ما همراه باشید تا به شرح این دو متد به جهت افزایش فروش بیشتر آگاه شوید.

سمپلینگ و پروموشن و افزایش فروش

این مقاله درباره موضوع سمپلینگ و پروموشن  برای شما مخاطبان محترم تهیه شده است. امروزه با بازاری مواجه هستیم که از حالت رقابتی به حالت فرا رقابتی تبدیل شده است. شرایط بازار به نحوی است که هر روز شاهد ورود برندهای مختلف در حوزه های متفاوت به هدف رقابت میان تولیدکنندگان و وارد کنندگان می باشیم.

البته همه این اتفاق ها و تغییرات در نوع محصولات و البته نحوه ارائه خدمات و محصولات برای مشتریان، موجبات تغییر در سلیقه و ذائقه مشتریان و مصرف کنندگان را به همراه خواهد داشت. به طور کلی موضوع مهمی که می توان از آن یاد نمود، نحوه رقابت و عرضه محصول و نوع عرضه محصولات به مشتریان می باشد.

با توجه به اینکه امروزه با بازار فرا رقابتی مواجه هستیم، و روزبه ‌روز مدیران کسب کار با برندهای متفاوت و محصولات متنوع، در این بازار به فعالیت میپردازند، شرایط قدرت مشتری نیز روز به روز افزایش پیدا می کند. بر این اساس شاهد آن هستیم که مشتریان می توانند در لحظه، به جهت ارضای نیاز خود محصول و برند را با برند و محصول مشابه جایگزین نمایند.

به همین خاطر برای مدیران کسب و کار نحوه تبلیغ و استفاده از متدهای متنوع تبلیغاتی، به جهت افزایش مشتری، افزایش وفاداری مشتری و افزایش نرخ نگهداشت مشتری، روز به روز از اهمیت بیشتر برخوردار می شود. هر برند و هر صاحب کسب و کاری به هدف اثبات لیاقت و کیفیت خدمات خود برای مصرف کنندگان با توجه به ترفند های مختلف در حال فعالیت در بازار است.

سمپلینگ و پروموشن و افزایش فروش

سمپلینگ و پروموشن و افزایش فروش
سمپلینگ و پروموشن و افزایش فروش

در این میان فرآیندهایی که می ‌توانند نقش حیاتی را برای صاحبان کسب و کار داشته باشند، فعالیت های تبلیغاتی است. هر روزه شاهد تنوع در فعالیتهای تبلیغاتی می باشیم. فعالیت هایی اعم از تبلیغات با استفاده از بروشور و کاتالوگ، تبلیغات با استفاده از بیلبوردهای شهری و بین شهری، تبلیغات در رسانه های عمومی، پیک های تبلیغاتی و غیره.

تمامی این راهکارهای تبلیغ، بازدهی و اثربخشی متفاوتی دارند. اما به تجربه ثابت شده است روش سمپلینگ و پروموشن برای تبلیغات در صنایع غذایی بیشترین اثرگذاری و بهترین بازدهی را به دنبال داشته است. برای مثال می توان نتایج برند های بین المللی و برندهای موفق داخلی را به عنوان سند برای اثبات این موضوع اشاره نمود.

نگاهی به سمپلینگ و پروموشن و افزایش فروش

سمپلینگ چیست ؟

اگر بخواهیم به صورت لغوی سمپلینگ این را معنی کنیم، آنرا به مزه کردن می توان معنی نمود. اما در دنیای حرفه ای کسب و کار سمپلینگ به معنای استراتژی های تبلیغاتی و بازاریابی معنی می شود.

سمپلینگ امروزه به عنوان اثرگذارترین روش در حوزه تبلیغات معرفی می شود. روش سمپلینگ از گذشته تا به امروز در حالت های مختلف برای صاحبان کسب و کار مورد استفاده قرار گرفته شده است. اما بر اساس پیشرفت هایی که در علوم بازاریابی و کسب و کار صورت پذیرفته و البته تغییراتی که بر اساس رویه و آهنگ خرید مشتریان به وجود آمده است، طبیعتا شرایط متد سمپلینگ نیز همانند دیگر متد ها دستخوش تغییرات شده است. به طوری که امروزه شاهد شکل تازه ای از متود سمپلینگ می‌باشیم. اما این تغییرات هیچ‌گونه تفاوتی در کاربری و اصل متد سمپلینگ ایجاد نکرده است.

بر اساس استفاده از این متد موجب شده است ارائه محصولات قدیمی و البته محصولات جدید برای مشتریان تاثیرات عمیق و قابل ملاحظه را ایجاد نماید. و در ادامه موجبات افزایش حضور مشتریان و افزایش علاقمندی آنها و در نهایت افزایش فروش را به دنبال داشته باشد.

امروزه شرکتهای معتبر از اجرای روش سمپلینگ در فرایند های ارائه محصول و خدماتشان،  به جهت برآیند های مثبتی که این روش به دنبال دارد استقبال می نمایند.

عملکرد متد سمپلینگ موجب شده است مدیران کسب و کار با ارائه محصولات جدید، ارتباط موثرتری با مصرف کنندگان اعمال نمایند و به واسطه این ارتباط بتوانند به راحتی نظر و دیدگاه مشتریان را در رابطه با نحوه ارائه خدمات و کیفیت محصول کسب نمایند. چرا که نظرات و دیدگاه های مشتریان می توانند آنها را درباره نوع سلیقه و خواسته مشتریان آگاه نمایند. در ادامه شرایط ارائه محصول و خدمات را به جهت افزایش مشتری و جلب رضایت آنها تغییر داده تا بتوانند روز به روز شاهد افزایش فروش در محصولات خود باشند.

برچسب , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت نوین سمپلینگ برای رفاه حال بیشتر صاحبان کسب و کار و همکاران محترم اماده ارائه هرگونه مشاوره آنلاین یا تلفنی به صورت رایگان میباشد برای مشاوره با ما آماده اید؟

با ما تماس بگیرید