۰۲۱-۴۴۹۷۲۶۲۰ - ۰۲۱-۴۴۹۷۸۶۳۶ info@novinsampling.com

سمپلینگ بهترین گزینه برای تبلیغ در نقطه فروش

سمپلینگ و پروموشن شرکت نوین سمپلینگ تبلیغات, دانستنیها سمپلینگ بهترین گزینه برای تبلیغ در نقطه فروش
سمپلینگ بهترین گزینه برای تبلیغ

تبلیغات دانستنیها

سمپلینگ بهترین گزینه برای تبلیغ در نقطه فروش

سمپلینگ بهترین گزینه برای تبلیغ :بهره مندی از تبلیغات برای معرفی  برند و محصول یکی از اصلی ترین و مهم ترین فاکتورهای موفقیت هر کسب و کار در بازار و در میان رقبا محسوب می شود .

در بازار امروز برای شرکت ها و برندهای بزرگ تبلیغات نه تنها به عنوان یک هزینه معنی پیدا نمی کند , بلکه اشباع بازار ، افزایش تعداد رقبا ، تنوع طلبی مشتریان ، توجه به مد و همه و همه دست به دست هم داده اند تا تبلیغات به عنوان یک سرمایه برای هر شرکتی که می خواهد در دنیای رقابت پا برجا بماند تبدیل شود .

سمپلینگ بهترین گزینه برای تبلیغ

شرکت ها از تبلیغات به شکل مدیریت شده ای استفاده می کنند تا بتوانند ابزار و امکانات در دسترس خودشان را به نحو احسن و با طراحی و توسعه کالاهای جدید ، تجدید ساختار کانال توزیع ، فراهم نمودن محصولات و خدمات با بالاترین کیفیت و نازلترین قیمت به مشتریانشان ارائه دهند .

یکی از این روش های بازاریابی سمپلینگ می باشد که به عنوان بهترین گزینه برای تبلیغ در نقطه فروش محسوب می شود.

سمپلینگ چیست ؟
کلمه سمپلینگ در اصطلاح به عنوان مارکتینگ و بازاریابی یک استراتژی بسیار مهم تبلیغاتی محسوب می شود که به طور کلی برای اهداف متعددی از جمله فرهنگ سازی برای یک محصول جدید ، افزایش سهم بازار ، جذب مجدد مشتریان از دست رفته و موارد دیگر قابل اجراست . در واقع روش کار به این صورت است ، برای اینکه یک تصویر روشنی از یک محصول جدید در ذهن مشتری ایجاد شود شرکتها با ارائه یک نمونه کوچک برای مشتری ، این اجازه را به مشتری می دهند که بتوانند با ویژگی ها و مزیت های محصول آشنا شوند و خود تصمیم گیرنده نهایی در مورد محصول مورد نظر باشند و چون اینگونه عمل می کنند هیچ واسطه ای بین محصول ، شرکت و مصرف کننده نیست .

سمپلینگ بهترین گزینه برای تبلیغ
سمپلینگ بهترین گزینه برای تبلیغ

نکات کلیدی در مورد بازاریابی سمپلینگ :

در انتخاب کالا دقت کنید :
وقتی می خواهید از بازاریابی سمپلینگ استفاده کنید  در انتخاب محصولات مدنظر خود ارزش های رقابتی را در نظر گرفته و از تیم سمپلر خود بخواهید که که در معرفی محصولات بهترین و تاثیرگذارترین جملات را برگزینند طوری که مشتری واقعا محصول و میزان رضایت بخشی آن را در آن واحد درک کند و در ذهن خود تداعی کرده و اقدام به خرید نماید و اگر با مشتریان ناراضی که قبلا از محصول استفاده نموده اند و با دعوت سمپلر نارضایتی خود را اعلام کردند مواجه شدید سمپلر می تواند با قدرت بیان قوی استفاده درست محصول را برای وی شرح دهد تا فرد بتواند نتیجه مدنظر را بدست آورد و نسبت به محصول دید مثبتی پیدا کند .
ملزومات اجرا را به درستی به انجام برسانید:
سمپلینگ یک نوع بازاریابی است که اگر به درستی اجرا نشود گاها می تواند به برند صدمه زده و نام برند را زیر سوال ببرد مثلا گاهی ممکن است محصولی که برای مزه کردن و یا تست در اختیار مشتری قرار می دهید بسیار با کیفیت باشد اما  وسایل مصرفی دیگر مانند ظروف مورد استفاده بی کیفیت بوده و باعث شود که حس خوب را از مشتری بگیرد برای مثال شما وقتی می خواهید محصولی مانند قهوه را تبلیغ کنید شاید قهوه طعم بسیار لذت بخش و با کیفیتی داشته باشد اما اگر از لیوان های یکبار مصرف بی کیفیت که مواد آنها بو و طعم بدی دارند استفاده کنید قطعا طعم قهوه به طور کامل زیر سوال خواهد رفت و آن طور که می بایست نمی تواند مورد پسند مشتری واقع شود .

استفاده از لباس های فرم برند شده و سمپلرهای حرفه ای  :
افراد سمپلر آموزش دیده می بایست دارای لباس های فرم متناسب با هویت رنگی برند و رنگ سازمانی خود در مقابل مشتریان ظاهر شوند و سعی کنید در انتخاب این افراد حساسیت کافی را نشان دهید زیرا این افراد نقش اصلی در جذب مشتری دارند پس باید تمام مهارت های لازم مانند فن بیان ، زبان بدن ، نوع صحبت ، تن صدا ، نحوه معرفی محصول و همه و همه را مدنظر قرار دهید تا بر ذهن مشتری تاثیرگذاری بیشتری داشته باشید و گاهی استفاده از چند جمله کوتاه اما خلاقانه می تواند نتیجه باورنکردنی را همراه داشته باشد .

در انتخاب افراد سمپلر سعی کنید از افراد مجرب استفاده کرده و برای آنها مزایا و پورسانت در نظر بگیرید و در این افراد انگیزه ایجاد کنید تا اینکه بخواهید  از افراد بی تجربه استفاده کنید زیرا در این مدل بازاریابی نقش فرد سمپلر در جذب مشتری و معرفی برند و افزایش فروش کاملا حیاتی است.

برچسب , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت نوین سمپلینگ برای رفاه حال بیشتر صاحبان کسب و کار و همکاران محترم اماده ارائه هرگونه مشاوره آنلاین یا تلفنی به صورت رایگان میباشد برای مشاوره با ما آماده اید؟

با ما تماس بگیرید