۰۲۱-۴۴۹۷۲۶۲۰ - ۰۲۱-۴۴۹۷۸۶۳۶ info@novinsampling.com

ضرورت استفاده از تبلیغات BTL از دیدگاه علم بازاریابی

سمپلینگ و پروموشن شرکت نوین سمپلینگ تبلیغات, دانستنیها ضرورت استفاده از تبلیغات BTL از دیدگاه علم بازاریابی
تبلیغات BTL

تبلیغات دانستنیها

ضرورت استفاده از تبلیغات BTL از دیدگاه علم بازاریابی

تبلیغات BTL  : تبلیغات BTL متمایز از سایر تبلیغات رایج مورد استفاده سازمان ها، الزاما باید در جهت رفع نیازهای مخاطبین صورت بگیرد. از این جهت الزامیست از نیروهای آموزش دیده­ای استفاده شود که بتوانند بطور دقیق از مخاطبین نیازسنجی نموده و با تحلیل نیازها درصدد پاسخگویی و رفع دغدغه ­های مطرح شده از طرف مخاطبین باشند.

مفهوم تبلیغات BTL:

تبلیغات BTL در اصل بر روی روابط عمومی سازمانها با مخاطبین متمرکز می­باشد. در این شیوه تبلیغاتی سازمانها موظف هستند افرادی خبره و فنی را تربیت نمایند تا بتوانند ارتباط نزدیک و موثر با مشتریان در هنگام معرفی محصولات را ایجاد نمایند ، BTL مخفف عبارت(below the line) و ATL مخفف عبارت(above the line) می باشد و همچنین تبلیغات TTL مخفف واژه (through the line ) می باشد که به ترتیب تبلیغات پایین خط،بالای خط و درون خط نامگذاری می شوند.

تبلیغاتBTL متمایز از سایر تبلیغات رایج معمولا در جهت رفع نیازهای مخاطبین صورت می گیرد و ایجاد ارتباطی موثر و ماندگار در ذهن مخاطب در لحظه ای کوتاه را شامل می شود از این جهت الزامیست از نیروهای آموزش دیده­ای استفاده شود که بتوانند علاوه بر داشتن فن بیان بالا،مهارتهای ارتباطی،رعایت زبان بدن همزمان بتوانند بطور دقیق از مخاطبین نیازسنجی نموده و با تحلیل نیازها درصدد پاسخگویی و رفع دغدغه ­های مطرح شده از طرف مخاطبین باشند.

نقش تبلیغاتBTL   در تامین نیروی نمایشگاهی:

نمایشگاه های متعددی در اقصی نقاط کشور جهت معرفی خدمات و نیز محصولات شرکتها با عناوین مختلف برگزار می­گردد. یکی از مشکلات شرکت­ کنندگان در نمایشگاه­ ها تامین نیروی متخصصی است که بتوانند خدمات ومحصولات را به بهترین شکل به بازدیدکنندگان معرفی نمایند.
با توجه به محدود بودن پرسنل فنی حاضر در نمایشگاه، اغلب شرکتها برای این موضوع اقدام به استخدام نیروهای پاره­ وقت می­نمایند. این اقدام معمولا به دلیل عدم آموزش کافی افراد جذب شده نتیجه بخش نبوده و در بسیاری از موارد نتیجه مخربی را نیز به بار آورده است. شرکت نوین سمپلینگ با آگاهی از این نیاز ایده پردازی استخدام و آموزش نیروهای آموزش دیده و خبره را طراحی و اجرا کرده است.
در این طرح نیروها با آموزش مسائل فنی عمومی نظیر فن بیان، زبان بدن، فنون مذاکره و موارد پایه مورد نیاز در کمترین مدت با دریافت اطلاعات مربوط به خدمات و یا محصول قادرند با کیفیت­ترین ارائه را در جهت معرفی محصولات در طول مدت نمایشگاه داشته باشند.

با توجه به اینکه در بسیاری از این نمایشگاه ها میهمانان خارجی و بازدید کنندگان مختلف از کشورهای گوناگون حضور دارند بسیاری از غرفه دارها جهت نیروی نمایشگاهی مسلط به زبان انگلیسی،آلمانی،فرانسوی و …. درخواست می کنند که در این راستا شرکت نوین سمپلینگ تیم گسترده ای را در جهت رفع نیاز غرفه دارهای نمایشگاه گردآوری نموده است که جزو قویترین و حرفه ای ترین نیروهای تبلیغاتی نمایشگاهی هستند.

 

تبلیغات BTL
تبلیغات BTL

نقش تبلیغات BTL   در تامین نیروی سمپلر و پروموتر:

رفتار مصرف­ کنندگان ایرانی نشان داده است که استفاده مستقیم از نمونه محصول می­تواند تصمیم به خرید آنان را تقویت نماید. این موضوعی است که در علم بازاریابی با عنوان سمپلینگ مطرح می­شود.
همچنین شرکتها نیاز دارند ترویج محصولات خود را به افرادی بسپارند که آگاهی علمی و تجربی کافی از محصول را دارند. این موضوع نیز در علم بازاریابی با عنوان پروموشن دنبال می­شود.
به دلیل افزایش رقابت بین تولیدکنندگان و وجود تنوع بسیار زیاد بین محصولات مشابه، نیاز است شرکتهای خدماتی و تولیدی محصولات خود را از طریق افرادی که زمینه علمی و عملی مناسبی در مورد محصول دارند به مشتریان معرفی نمایند. متاسفانه در کشور ما بعلت عدم توجه سازمانها به امر آموزش حتی در پرسنل ثابت سازمانها نیز این تبحر در سطح پایینی مشاهده می­شود.
وتاحد تحقیق و توسعه شرکت نوین سمپلینگ با این نیاز سنجی سعی نموده است با گردهم­ آوری افراد متخصص و متبحر با سابقه در زمینه ­های مختلف در زمینه تامین نیروی زبده سازمانها موثر عمل نماید. این موضوع سازمانها را در سطح قابل توجهی از لزوم درج آگهی استخدام و انجام مصاحبه ­های گزینشی بی­ نیاز نموده است.

نقش تبلیغات BTL   در تامین نیروی نصب اپلیکیشن:

باتوسعه فن­اوری در زمینه برنامه ­های رایانه­ ای و تلفن همراه، شرکتهای بسیاری اقدام به تولید نرم­ افزاهای کاربردی نموده ­اند. این شرکتها برای اجرای خدمات در حین فروش و نیز ارائه خدمات بعد از فروش و مدیریت مراحل نصب از نیروهای سازمانی برای نصب و راه ­اندازی اولیه استفاده می­نمایند. بعلت درگیر بودن نیروهای اجرایی سازمان؛ این شرکتها نیازمند افراد باتجربه و زبده برای این منظور هستند. شرکت نوین سمپلینگ نیز در این راستا با معرفی زبده ­ترین کارشناسان نصب اپلیکیشن توانسته است گام موثری در پشتیبانی شرکتهای فعال در حوزه آی تی ایفا نماید.

نقش تبلیغات تعاملی:

شیوه­ای از تبلیغاتBTL  با استفاده از شیوه­های آنلاین و آفلاین در تبلیغ تعاملی مطرح می­شود که بطرز مطمئن و مقرون­ بصرفه­ ای می­تواند خدمات و محصولات سازمانها را با جلب نظر مخاطبان به حضور مستقیم در بازاریابی معرفی نماید. این تبلیغ بصور مختلف از طریق رسانه­های اجتماعی، پاپ آپها، تبلیغات گرافیکی و تبلیغات ویدئویی بنحو موثری انجام می­پذیرد.

شرکت نوین سمپلینگ به پشتوانه نیروهای کارآمد بخش تبلیغات تعاملی توانسته است خدمات و یا محصولات سازمانها را به شیوه جذاب  و متمایز با ایده و سبکهای منحصر به فرد از طریق تبلیغات تعاملی به مصرف­کنندگان معرفی نماید.

 

برچسب , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت نوین سمپلینگ برای رفاه حال بیشتر صاحبان کسب و کار و همکاران محترم اماده ارائه هرگونه مشاوره آنلاین یا تلفنی به صورت رایگان میباشد برای مشاوره با ما آماده اید؟

با ما تماس بگیرید