۰۲۱-۴۴۹۷۲۶۲۰ - ۰۲۱-۴۴۹۷۸۶۳۶ info@novinsampling.com

آشنایی با شغل پروموتر یا سمپلر

آشنایی با شغل پروموتر یا سمپلر

تبلیغات دانستنیها

آشنایی با شغل پروموتر یا سمپلر

اگر شما صاحب برند یا شرکت هستید، این مقاله کمک می‌کند تا با تمام جنبه‌های شغل پروموتر یا سمپلر آشنایی پیدا کنید. وظایف و مسئولیت‌ها، چالش‌ها و مخاطرات شغلی، ارزش‌ها و تمایلات فرد برای استخدام در شغل پروموتر یا سمپلر و همچنین میزان حقوق و مزایا در این مقاله به صورت کامل توضیح داده شده است.

این مقاله برای افرادی که به دنبال دست یافتن به این شغل هستند و می‌خواهند تفاوت بین پروموتر حرفه‌ای و مبتدی را درک کنند نیز مفید خواهد بود. در مقاله دیگری نیز به موضوع تامین نیروی پروموتر پرداخته‌ایم.

دنیای تبلیغات محیطی و ظهور شغل پروموتر یا سمپلر

دنیای بازاریابی و تبلیغات بسیار گسترده بوده و از شاخه‌های مختلفی برخوردار است. در واقع می‌توان تبلیغات را عضوی از بازاریابی دانست که نقشه راهی برای ارتباط با مخاطبان و جذب مشتریان را ایجاد می‌کند. لازم است بدانید یکی از زیر شاخه‌های دنیای تبلیغات، تبلیغات محیطی است. اجرای سمپلینگ و پروموشن نیز نمونه‌ای از تبلیغات محیطی محسوب می‌شود که باعث به وجود آمدن شغل پروموتر یا سمپلر شده است.

سمپلینگ و پروموشن

اجرای پروژه سمپلینگ و پروموشن با استراتژی‌های کوتاه و بلند مدت به اهداف کسب و کار و برند کمک می‌کند. در این روش فرصت استفاده از خدمات یا محصول (به صورت محدود) در اختیار مخاطبان یا مشتریان قرار می‌گیرد تا تمایل به خرید از سوی آن‌ها ایجاد شود.

اکثر شرکت‌ها و برندها به خصوص در صنعت FMCG یا همان کالاهای تند مصرف از روش تبلیغاتی اجرای سمپلینگ و همچنین نیروی سمپلر یا پروموتر جهت دستیابی به استراتژی‌های خاص خود و افزایش فروش استفاده می‌کنند.

ویژگی‌های فرد مناسب برای شغل پروموتر یا سمپلر

به فردی که در زمینه‌ اجرای سمپلینگ و پروموشن فعالیت می‌کند، پروموتر یا سمپلر می‌گویند. در واقع این شغل در سطح جهانی از اهمیت بالایی برخوردار است و افرادی که به این شغل مشغول هستند، از جایگاه اجتماعی و همچنین درآمدی خوبی برخوردارند. اما در ایران به دلیل تفاوت در افکار و فرهنگ اینگونه نیست.

افرادی که به شغل پروموتر یا سمپلر روی می‌آورند اغلب به صورت پاره وقت و یا کار دوم در آن فعالیت می‌کنند. کسی که شغل پروموتر یا سمپلر را انتخاب می‌کند باید ویژگی‌های فردی و ارزشی این شغل را داشته باشد. اگر صاحب کسب و کار هستید و فردی را برای استخدام شغل پروموتر یا سمپلر در نظر گرفته‌اید، باید به این ویژگی‌ها آگاه باشید.

ارزش‌ها و تمایلات فردی برای استخدام شغل پروموتر

فردی که برای این سمت انتخاب می‌شود باید بسیار صبور، خوش اخلاق و آراسته باشد. چرا که پروموتر یا سمپلر به عنوان نماینده فروش برند ارتباط مستقیم با مردم و مشتریان نهایی دارد.

این فرد باید عمل‌گرا، پر انرژی و اهل ریسک باشد و در پایان کار، مسئولیت خوب یا بد بودن نتیجه را بر عهده بگیرد.

تسلط به گفتار و توانایی بیان شفاف و قابل فهم، قدرت متقاعدسازی و دانش ارتباط با مشتری از دیگر مشخصه‌های فرد مناسب این شغل است.

اگر شما فردی هستید که به شغل پروموتر یا سمپلر علاقه دارید، برای موفقیت در این شغل لازم است که جنبه‌های اجتماعی بودن را در خود تقویت کنید و ارتباطات گسترده‌ای داشته باشید.

عموما افرادی که به خود مسلط هستند، برای کمک به دیگران پیش‌قدم می‌شوند، اعتماد به نفس بالایی دارند، به سرعت خود را با شرایط وفق می‌دهند و انعطاف‌پذیر هستند در شغل پروموتر یا سمپلر موفق‌تر عمل می‌کنند.

طبق آمار افرادی که در رشته‌هایی مثل: هنر، کشاورزی، ادبیات و علوم انسانی تحصیل کرده‌اند، این شغل را برای خود انتخاب می‌کنند.

وظایف و مسئولیت‌های پروموتر یا سمپلر

وظایف و مسئولیت‌های پروموتر یا سمپلر

همانطور که در بالا هم به آن اشاره شد، سمپلر یا پروموتر نماینده معرفی محصول یا خدمت از سوی برند است. او باید با بیان روشن و قابل فهم خود مزیت و ویژگی‌های مربوط به کالا یا خدمات را به مردم توضیح بدهد.

باید با مهارت گوش دادن آشنا باشد تا به انتقادات و پیشنهادات خوب گوش کند و بازخورد مخاطبان از محصول را یادداشت و گزارش کند.

از دیگر وظایف شغل سمپلر یا پروموتر این است که با مهارت متقاعدسازی خود، در جهت توجیه و متقاعد کردن مخاطب قدمی بردارد تا بتواند فروش محصول را افزایش دهد.

سمپلر باید با ایجاد لحظه‌ای خوش کاری کند تا برند در ذهن مخاطب ماندگار شود به همین دلیل اغلب محیط‌های کاری این شغل، محیطی شاد و پر جنب‌و‌جوش است.

چالش‌ها و مخاطرات شغل پروموتر یا سمپلر

پروموترها و سمپلرها به دو دسته خیابانی و نمایشگاهی تقسیم می‌شوند. افرادی که در نمایشگاه کار می‌کنند با مخاطرات کمتری رو به رو هستند اما در کل می‌توان از سختی‌های این شغل به مواردی مثل: ابتلا به امراض و بیماری‌ها، بریدگی، صدمه دیدن در حین کار با تجهیزات و دستگاه‌ها، ساعت کاری طولانی، آلودگی صوتی، دما یا نور نامناسب در محیط اشاره کرد.

در اینجا صادقانه باید بگوییم که در شغل پروموتر یا سمپلر، رقابت و کشمکش کاری زیاد است. همینطور احتمال برخورد با افرادی که پرخاشگر و تهاجمی هستند نیز وجود دارد. فردی که متقاضی داشتن این شغل است باید توانایی رویارویی با این مشکلات و رفع آن‌ها را داشته باشد.

حقوق و مزایا

حقوق افرادی که در این حرفه فعالیت می‌کنند، براساس روز و ساعت است. به ازای هر روز و ساعتی که فرد در محل تعیین شده حضور دارد، دستمزد تعیین می‌شود. اغلب در پروژه‌های کاری کوتاه‌ دستمزد بیشتر و در پروژه‌های طولانی دستمزد روزانه کمتر محاسبه می‌شود.

دستمزد خانم‌ها کمی بیشتر از آقایان است. در پروژه‌های نمایشگاهی و بین‌المللی مبلغ بالاتری برای این کار در نظر گرفته می‌شود. همینطور اگر قرار باشد سمپلر یا پروموتر در شهر دیگری فعالیت کند، دستمزد بالاتری خواهد گرفت.

جمع‌بندی

آژانس تبلیغاتی نوین سمپلینگ حرفه‌ای‌ترین پروموترها و سمپلرها را پرورش می‌دهد. این آژانس موفق‌ترین پروژه‌های سمپلینگ و پروموشن را در کارنامه کاری خود دارد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با همکاران ما در تماس باشید.

برچسب , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت نوین سمپلینگ برای رفاه حال بیشتر صاحبان کسب و کار و همکاران محترم اماده ارائه هرگونه مشاوره آنلاین یا تلفنی به صورت رایگان میباشد برای مشاوره با ما آماده اید؟

با ما تماس بگیرید