77738326 - 021-77728820 info@novinsampling.com

اجرای یک پروژه سمپلینگ و پروموشن موفق

سمپلینگ و پروموشن شرکت نوین سمپلینگ تبلیغات, دانستنیها اجرای یک پروژه سمپلینگ و پروموشن موفق
اجرای یک پروژه سمپلینگ و پروموشن موفق

تبلیغات دانستنیها

اجرای یک پروژه سمپلینگ و پروموشن موفق

اجرای یک پروژه سمپلینگ و پروموشن موفق : رقابت نفس گیر برندها در ارائه خدمات و محصولات و کم شدن تمایزهای برند موجب شده است که روش های خلاقانه برای برقراری ارتباط و نفوذ در ذهن مخاطب مورد توجه قرار گیرد. کاوشگران بازاریابی متخصص در زمینه طراحی و اجرای کمپین های منجر به تجربه برند( Brand Experience ) است و تا کنون کمپین های موفقی را برای برندهای صاحب نام داخلی و خارجی خلق کرده است.

تجربه ماندگار
کاوشگران بازاریابی از طریق تلفیق روش های علم بازاریابی و تجارب اجرایی خود به مشتریانمان کمک می نماید تا درک بهتری از بازار پیدا کرده، با مخاطبین هدف خود وارد تعامل شده، ذهنیت مخاطبین هدف را بهبود بخشیده و مخاطب را به سمت تجربه برند پیش ببرد.

سمپلینگ و پروموشن
سمپلینگ و پروموشن

 

تبلیغات با استفاده از روش ارتباط مستقیم که امروزه به شکلی وسیع و مداوم توسط شرکتها و تولیدکننده ها های جهانی مورد استفاده قرار میگیرند به عنوان راه حلی کوتاه و مستقیم و بسیار تاثیرگذار شناخته شده است. این فرآیند را عموما با نام کلی سمپلینگ می شناسند. سمپلینگ یعنی دادن تست رایگان به اشخاص به منظور آشنایی با محصول و سمپلینگ به عنوان یکی از ابزارهای اثربخش تبلیغات در بازاریابی میباشد. هدف از سمپلینگ تنها ارائه رایگان محصول به مردم نیست! بلکه هدف اصلی آن برقراری ارتباط مستقیم با مشتری و خلق 30 ثانیه تاثیر ماندگار در ذهن وی میباشد.

اجرای یک پروژه سمپلینگ و پروموشن موفق

با توجه به تجربه و تحقیقات محققان و مشاوران نوین سمپلینگ ، سمپلینگ درست و صحیح باید یک فرایند ۶ مرحله ای را طی نماید که این مراحل به صورت مختصر عبارتند از:

مرحله ۱؛ فاز شناخت و آموزش پرسنل و اعضای تیم سمپلینگ
یکی از مواردی که باید به آن اشاره نمود، آموزش پرسنل کانتر و سمپلینگ در خصوص ویژگی های محصول و نکات رفتاری و علکردی می باشد. موضوع بعدی که بسیار تأثیرگذار است و بایستی در همین مرحله به صورت همزمان صورت پذیرد، شناخت رقبا و دیگر شرکت های موجود در بازار و تفاوت نوع خدمات و همچنین وجه تمایز شرکت ما با رقبا است. سومین فعالیت در این مرحله شناخت امکانات مورد نیاز برای اجرای صحیح سمپلینگ است که باید توسط کارفرما برای تیم فراهم گردد. و در نهایت جمع آوری اعضای تیم و برگزاری کلاس آموزشی و انتقال انرژی مثبت و منطقی به افراد است.

مرحله ۲؛ تدوین استراتژی و برنامه ریزی
پس از آموزش نیروی انسانی، دومین مرحله تشکیل تیم های کاری سمپلینگ می باشد. در مرحله دوم فعالیت های زیر صورت پذیرد:
تدوین فرم های گزارش دهی و آموزش پرسنل به منظور نحوه تکمیل فرم ها
تهیه ملزومات مورد نیاز جهت میز تست یا کانتر
تعیین محل های استقرار با توجه به تحقیقات بازار و بازاریابی

مرحله ۳؛ اجرای برنامه ها
هماهنگی با مالکان محل هایی که کانترها در آن استقرار می یابد و اخذ مجوزها در این مرحله صورت می پذیرد. پیشنهاد می گردد برای انجام این کار مجوزهای لازم اخذ گردد زیرا وجود مجوز انجام این نوع فعالیت ها را سهل می نماید و نبود آن ها مشکلات متعددی را برای نیروهای کانتر و بازاریابان در برخواهد داشت.
تعیین بازرس برای هر منطقه پس از دریافت مجوز

الزامی است. علت بکارگیری بازرس این است که سمپلینگ به دلیل بروز مشکلات متعدد و غیرقابل پیش بینی نباید تحت شعاع قرار گیرد و به همین دلیل مشاوران پارک بازاریابی ایران درزمان اجرای سمپلینگ از بازرسان یا سرپرست ها به منظور دریافت مشکلات تیم ها و مدیریت صحیح بهره می گیرند.

مرحله ۴؛ ارزیابی عملکرد
پس از جمع آوری گزارش ها و تجزیه و تحلیل فرایندهای سمپلینگ اقدام بعدی، تهیه نمودارهای متعدد از علکرد تیم های سمپلینگ است. تهیه یک نتیجه از فعالیت سمپلینگ و شناسایی نقاط قوت و ضعف مورد در فرایند و در نهایت شناسایی تیم های برتر سمپلینگ در این مرحله صورت می پذیرد.

مرحله ۵؛ بازخوردها
انتقال نتایج به واحد سفارش دهنده طرح و ثبت و ضبط تمامی مراحل سمپلینگ به منظور کسب موفقیت های بیشتر در برنامه های سمپلینگ آینده الزامی می باشد.

مرحله ۶؛ اخذ رضایت نامه از کارفرما یا واحد متقاضی سمپلینگ

خدمات نوین سمپلینگ :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت نوین سمپلینگ برای رفاه حال بیشتر صاحبان کسب و کار و همکاران محترم اماده ارائه هرگونه مشاوره آنلاین یا تلفنی به صورت رایگان میباشد برای مشاوره با ما آماده اید؟

با ما تماس بگیرید